Fahrzeug steht in unserer Hyundai-Filiale: Auto Neuenschwander, Bahnhofplatz 4, 4573 Lohn-Ammannsegg, Tel. 032 677 21 61
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'790 kg |
| Kerb weight | 1'498 kg |
| Type approval number | 1HC635 |
| Chassis Number (VIN) | KMHB55112SW015142 |
| Warranty | 60 Monate Werksgarantie ohne Kilometerbegrenzung |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 32'250 |
| Price | CHF 29'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.