* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * LED-SCHEINWERFER * NAVI * TEIL-LEDER * PANORAMA-DACH * 8-FACH BEREIFT *
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'770 kg |
| Kerb weight | 1'315 kg |
| Type approval number | 1mq399 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | Orange |
| Interior colour | black |
| Mileage | 72'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 141 kW / 192 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 128 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 35'000 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.