CH-Fahrzeug, Autopilot, 360 Kamera, Sitzheizung V+H, maximale Reichweite, Panorama, Unterhaltungspaket, BT-Tel., etc.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'305 kg |
| Kerb weight | 1'980 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1TD582 |
| Warranty | 96 Monate oder 180000 km fortlaufende Werksgarantie auf Batterie und Antrieb (8 Jahre / 192`000km) |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 139'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 360 kW / 489 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 530 km |
| Price | CHF 16'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.