Sehr gepflegt, unfallfrei, Nichtraucher, aus 2.Hand, Bremsen+ Zahnriemen ersetzt
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'695 kg |
| Type approval number | 1QA103 |
| Chassis Number (VIN) | WL |
| Cubic capacity | 2'671 cc |
| Cylinders | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 151'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 280 kW / 380 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 288 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 109'500 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.