---Klima---Frisch ab MFK---
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'503 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1VF236 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 95'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.7 / 5.2 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 120 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 12'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.