Aus 1. Hand, TOP-Zustand, AUTOMAT, NAVI, LED, DACHTRÄGER, 8-fach, NP: Fr. 41'269.-
BERNINA-GARAGE Occasions-Center Letzigrund
Badenerstrasse 501
Zürich-Letzigrund / ZH
Tel: 044 546 17 68
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'602 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Type approval number | 1RH120 |
| Car-Nr. | B6855 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 72 Monate oder 100000 km Herstellergarantie, 72 Monate, bzw. max. 100 000 km, bzw. gültig bis 03.10 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 37'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 132 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 41'700 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.