Ab Platz , Ab Service Günstiger X5 M , Neu Reifen, Bremsklötze Vorne und Hinten Neu.
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'070 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Type approval number | 1bf431 |
| Chassis Number (VIN) | WBS KT6 10100T 69119 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 193'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 423 kW / 575 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14 / 9 / 11 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 258 g/km |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.