Das Fahrzeug steht für Sie in der Aufbereitung
| Body style | Van |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'025 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1mf972 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 167'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 / 5.2 / 4.2 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 111 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Price | CHF 11'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.