Leder; Navi; Tempomat etc
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'860 kg |
| Kerb weight | 2'522 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 122'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.8 |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 87'800 |
| Price | CHF 38'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.