***SCHÖNER UND GEPFLEGTER ALFA ROMEO MiTo QUADRIFOGLIO,
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'335 kg |
| Trailer load braked | 500 kg |
| Type approval number | 1AA512 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 163'650 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 11.2023 |
| Fuel consumption | 5.4 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 124 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 9'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.