Sportfahrwerk Eibach und Spezial Foliert & Neues Motor
| Body style | convertible |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'192 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 43'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 107 kW / 145 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 08.2020 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.5 / 6.7 |
| CO2 emissions | 153 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 30'650 |
| Price | CHF 19'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.