Neue Katalysator MFK 30.10.2025
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'949 kg |
| Kerb weight | 2'573 kg |
| Trailer load braked | 2'949 kg |
| Type approval number | 1jb367 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 48'680 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 184 kW / 250 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 9.7 / 6.9 / 9.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 257 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 84'200 |
| Price | CHF 36'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.