Alufelgen SRT 22 zoll ** neue Motor 0 Km. Original Jeep 24 Monate Garantie vom Mopar Schweiz *****
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'949 kg |
| Kerb weight | 2'430 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1jb298 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 184 kW / 250 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 8 / 6.4 / 7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 184 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 85'700 |
| Price | CHF 35'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.