Ab Grosse Service inkl.Zahnriemen
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'840 kg |
| Kerb weight | 1'318 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1vd952 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 154'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 5.2 / 3.5 / 4.1 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 107 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 36'150 |
| Price | CHF 8'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.