BMW X1 aus 1.ter Hand / 8-fach / frisch ab MFK / frisch ab Service / frisch ab Klimaservice
Autotuning by G. Barone
Bahnhofstrasse 5
Lömmenschwil / SG
Tel: 071 516 11 03
Tel: 079 674 75 17
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'145 kg |
| Kerb weight | 1'660 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1ve107 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 180'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.7 / 5.4 / 10.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 245 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 52'800 |
| Price | CHF 7'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.