Fahrzeug steht in unserer Hyundai-Filiale: Auto Neuenschwander, Bahnhofplatz 4, 4573 Lohn-Ammannsegg, Tel. 032 677 21 61
| Body style | Wagon |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'513 kg |
| Type approval number | 1HC611 |
| Chassis Number (VIN) | TMAH281BXSJ181766 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate Werksgarantie ohne Kilometerbegrenzung |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 145 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 32'350 |
| Price | CHF 28'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.