AB MFK , Service , 12 Monate Garantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'183 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1xj911 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 176'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 215 kW / 292 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.7 / 6.8 / 7.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 91'600 |
| Price | CHF 17'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.