Neu AB MFK , Service
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'145 kg |
| Kerb weight | 1'615 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1bn947 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 205'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.2 / 4.2 / 6 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 157 g/km |
| New price | CHF 47'930 |
| Price | CHF 12'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.