7 PLACES PREMIERE MAINS
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Chassis Number (VIN) | WBAKS410900W60429 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 12 MOIS GARANTIE |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 79'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 8 / 5 / 7 |
| CO2 emissions | 183 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 79'300 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.