Mercedes-Benz Automobil AG, Zollikon | Merbag
Rotfluhstrasse 54
Zollikon / ZH
Tel: 044 546 18 44
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'170 kg |
| Car-Nr. | 335201773010 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km exl. Ablieferungspauschale |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 117'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.2 / 7.3 / 8.7 |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 101'199 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.