Anhu00e4ngerkupplung - Panoramadach - Integral Aktivlenkung - Laserlicht - Head-up - 360 Kamera - Harman/Kardon - Gestiksteuerung
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'732 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BZ427 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 80'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 290 kW / 394 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.4 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 31 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 78 km |
| Battery capacity | 22.3 kWh |
| New price | CHF 141'000 |
| Price | CHF 55'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.