Polestar - Panorama-Glasdach - Head-up - 360 Kamera - Light Pack - Sitzheizung vo/hi - Lenkradheizung - Drive Assist Pack
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'530 kg |
| Kerb weight | 2'101 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VP203 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 92'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.1 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 25 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 81 km |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| Price | CHF 41'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.