19'' ALU / BEATS SOUNDSYSTEM / LED / ACC MIT SIDE ASSIST / KEYLESS / NAVI / DAB / RÜCKFAHRKAMERA / ELEKTRISCHE HECKKLAPPE / SITZHEIZUNG UVM.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'990 kg |
| Kerb weight | 1'543 kg |
| Type approval number | 1VG608 |
| Chassis Number (VIN) | - |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 155 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.