FRISCH Ab Mfk / Service Gepflegt / Klimaanlage / Tempomat / Navigation / Rückfahrkamera / Gepflegtes Fahrzeug /
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'175 kg |
| Kerb weight | 2'738 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 199'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 188 kW / 256 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.8 / 8.1 / 8.8 |
| CO2 emissions | 230 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 88'200 |
| Price | CHF 11'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.