4X4 / Expertisé / Garantie / 2 jeux de roues
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'849 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 3ve832 |
| Car-Nr. | 05022 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km dès le premier atteint sur le moteur et la boite de vitesse. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 16'200 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10 / 8.1 / 8.9 |
| CO2 emissions | 234 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 38'772 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.