S-Line int et ext. / Caméra de recul / navigation / volant aplati audi / virtual cockpit / béquet de toit / siège conducteur électrique / sièges chauffant etc....
S.R. automobiles Romont Sàrl
Route des Echervettes 4
Romont / FR
Tel: 026 652 16 80
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'855 kg |
| Kerb weight | 1'325 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1xv547 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 97'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 / 4.6 / 7.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 38'150 |
| Price | CHF 18'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.