Véhicule de direction en très bon état, avec un suivi complet réalisé exclusivement chez Range Rover. Expertise du jour. Garantie 12 mois ou 20 000 km. Leasing possible. Beaucoup d'options.
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'755 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Car-Nr. | 61-25 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | white |
| Mileage | 132'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.7 / 6.3 / 6.4 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 124'400 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.