ab MFK und Garantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'369 kg |
| Kerb weight | 1'961 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 65'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 240 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 44'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.