* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * LEDER * NAVI * XENON * 8-FACH BEREIFT *
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'865 kg |
| Kerb weight | 1'470 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1mp810 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 10.3 / 6.2 / 7.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 180 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 39'250 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.