* GUTER ZUSTAND * 12 MONATE GARANTIE * NAVI * XENON * 8-FACH BEREIFT *
| Body style | Coupe |
| First registration date | 09.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'885 kg |
| Kerb weight | 1'450 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate VON DER ÜBERNAHME.12 MONATE ODER 20'000 GEGEN AUFPREIS |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 64'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 4.8 / 3.6 / 4 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 106 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.