Sehr gepflegtes CH-Fahrzeug, Nichtraucher, Keine Tiere, Ab MFK , Frisch Ab Service, Leder, Navi, R-Kamera, Elektrisch sitz mit Memory, Sitzheizung.
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'900 kg |
| Kerb weight | 2'160 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LC736 |
| Car-Nr. | 91 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 97'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 177 kW / 241 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2024 |
| Fuel consumption | 7.9 / 5.7 / 6.5 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 82'100 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.