* CH-Fahrzeug Aus 1 Hand * Panoramadach / Rückfahrkamera / Lane Assist / Totwinkelassist / Leder / Navigation / Sitzheizung + Lenkerad / 7 Plätze / Key Les Go / Meridian Sound System / Frisch AB MFK *
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 1'865 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1LC812 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis Von 599 CHF |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 177 kW / 241 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 239 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 59'500 |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.