*Frisch ab MFK*Frisch ab Service*4x4*Klima*Brücke*usw.
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 6 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'131 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 1026 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Auf Wunsch mit 12 Monate oder 20'000km Garantie für nur 600.- |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 76'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.6 |
| CO2 emissions | 226 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 44'474 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.