Sehr gepflegtes CH-Fahrzeug, Aus 2Hand, Nichtraucher, Keine Tiere, Ab MFK , Frisch Ab Service, Leder, Navi, R-Kamera 360, Elektrisch sitz mit Memory, Elektrisch Schiebedach, Sitzheizung.
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'860 kg |
| Kerb weight | 2'285 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BC445 |
| Car-Nr. | 99 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 164'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9 / 7 / 7.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 113'700 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.