collaudata 2026
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'955 kg |
| Kerb weight | 1'375 kg |
| Type approval number | 1sf637 |
| Chassis Number (VIN) | tmbjj45l3d6090503 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 156'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 / 5 / 6 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 159 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.