CH-Fahrzeug * Amplia Ausstattung * Safe TECH Paket * Leasing möglich * Inkl. Grund- Alternativprämie
Garage Arena AG
Weingartenstrasse 70
Naters / VS
Tel: 027 922 93 50
Tel: 079 220 75 40
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'820 kg |
| Kerb weight | 1'480 kg |
| Type approval number | 1hc633 |
| Car-Nr. | 2251.01 |
| Warranty | 60 Monate 5 Jahre Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 84 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 370 km |
| Battery capacity | 49.0 kWh |
| New price | CHF 32'750 |
| Price | CHF 31'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.