Frisch ab MFK / Neuer Zahnriemen + WP. / Frisch ab Service / 1Jahr Garantie *Fu00fcr Fragen Tel. 076 437 90 04 Danke *
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'110 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1fc454 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Im Preis inkl. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 175'400 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 107 kW / 146 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.9 / 4.9 / 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 8'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.