M Sportpaket, Lenkradheizung, Nackenwärmer, Driving Asssistant Professsional, Innovationspaket II, Komfort Paket uvm.
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'840 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | CU89684 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 16'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 53'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.