Auto Götte AG
Christoph Merian-Ring 3
Reinach / BL
Tel: 061 516 91 86
Tel: 079 645 14 88
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'618 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'497 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 5 Monate oder 100000 km Garantie KGM (SsangYong) 5 Jahre oder 100000 Km nach Hersteller - Angaben |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2025 |
| Fuel consumption | 9.1 |
| CO2 emissions | 207 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 48'140 |
| Price | CHF 42'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.