Auto Götte AG
Christoph Merian-Ring 3
Reinach / BL
Tel: 061 516 91 86
Tel: 079 645 14 88
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'281 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1KB509 |
| Cubic capacity | 2'157 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 149999 km Werks - Garantie nach Hersteller - Angaben |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 148 kW / 202 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 216 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 61'340 |
| Price | CHF 58'840 |
Note: actual equipment may differ from that listed.