Auto Götte AG
Christoph Merian-Ring 3
Reinach / BL
Tel: 061 516 91 86
Tel: 079 645 14 88
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 2'043 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1KB501 |
| Warranty | 84 Monate oder 150000 km 5 Jahre Hersteller - Garantie . Auf die Batterie 10 Jahre oder 1000000 Km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 152 kW / 207 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2024 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 462 km |
| Battery capacity | 74.3 kWh |
| New price | CHF 46'790 |
| Price | CHF 42'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.