Auto Götte AG
Christoph Merian-Ring 3
Reinach / BL
Tel: 061 516 91 86
Tel: 079 645 14 88
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.1991 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'750 kg |
| Kerb weight | 1'310 kg |
| Trailer load braked | 1'350 kg |
| Type approval number | 1F5148 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 83'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 162 kW / 220 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 55'600 |
| Price | CHF 33'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.