* LEDER * XENON *
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 1'816 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1va549 |
| Cubic capacity | 2'400 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 282'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 136 kW / 185 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.9 / 6.8 / 8.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 64'000 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.