Schweizer Erstauslieferung, sehr gepflegtes Fahrzeug
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.1998 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'925 kg |
| Type approval number | 1FA104 |
| Cubic capacity | 5'474 cc |
| Cylinders | 12 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 52'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 325 kW / 442 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 22 |
| CO2 emissions | 495 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 285'000 |
| Price | CHF 155'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.