AMG Line Business Class / Winter-Paket / Leder Exklusiv Nappa Paket / 22 AMG-Felgen / Night-Paket / Trittbretter / On-Board AC-Lader bis 22 kW uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'375 kg |
| Kerb weight | 3'075 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | N106182 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km Mercedes-Swiss-Integral plus |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 673 km |
| Battery capacity | 108.4 kWh |
| New price | CHF 187'716 |
| Price | CHF 160'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.