Ab Platz, Fahrzeug ist fahrbar (jedoch müsste man die Kupplung ersetzen), AHK 1000kg, AHK abnehmbar, Klimaanlage, Parksensoren hinten.
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'490 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1FB767 |
| Car-Nr. | 676.020.755 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 151'200 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.5 / 5.9 / 7.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 25'710 |
| Price | CHF 3'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.