**Frisch ab MFK**Service gepflegt**
| Body style | Minibus |
| First registration date | 12.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 1'920 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3CA648 |
| Cubic capacity | 2'198 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 210'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.9 |
| CO2 emissions | 208 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 38'783 |
| Price | CHF 6'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.