Sehr gepflegte California ***Frisch Ab MFK und Grosse Service Automat Service **
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'482 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1vd266 |
| Cubic capacity | 2'461 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 234'850 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 12.2 / 7.1 / 9.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 246 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 62'730 |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.