Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'110 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Car-Nr. | 794D20078441 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 71'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 107 kW / 146 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.9 / 4.9 / 6 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 29'900 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.