***Motor und Getriebe gut***Automat***7-Plätzer***D5 Diesel***
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'570 kg |
| Kerb weight | 2'070 kg |
| Trailer load braked | 2'250 kg |
| Type approval number | 1VA304 |
| Cubic capacity | 2'521 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 237'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 154 kW / 210 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 16.3 / 9.5 / 12.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 299 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 65'250 |
| Price | CHF 3'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.